"DOM Z WYŻSZĄ KULTURĄ", CZYLI WIELKI KONKURS DLA DOMÓW KULTURY

"Masz doskonały pomysł, ale nie masz środków aby go zrealizować? Chciałbyś, aby o działalności Twojego domu kultury, fundacji, stowarzyszenia czy biblioteki przeczytała cała Polska? Jeśli tak, ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie! Alior Bank we współpracy z tygodnikiem Newsweek, dziennikiem Fakt oraz Narodowym Centrum Kultury zaprasza do udziału w II edycji konkursu „Dom z Wyższą Kulturą”.

Nasz konkurs to ogólnopolska akcja, skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych, której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. W każdej edycji cztery instytucje, które zgłoszą najlepsze pomysły na projekt w jednej z kategorii: kultura, edukacja, integracja oraz sport i rekreacja, otrzymają po 15 tys. zł na ich realizację! Konkurs daje szansę nie tylko na wyróżnienie się instytucji kulturalnej, ale także stwarza okazję do zaprezentowania placówki na łamach prasy oraz w Internecie. Dzięki realizacji konkursowych projektów mieszkańcy wielu miejscowości zyskają możliwość aktywnego uczestnictwa w atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych.

Co zrobić aby wziąć udział w konkursie?

• Po pierwsze, zapoznać się z
regulaminem oraz harmonogramem konkursu:

- nabór wniosków: 6 września 2010 – 25 października 2010 (do godz. 12)

- głosowanie Kapituły: 25 października 2010 - 8 listopada 2010 (do godz. 12)

- głosowanie internautów: 8 listopada 2010 (od godz. 12) - 29 listopada 2010 (do godz. 12)

- ogłoszenie zwycięzców: do 2 grudnia 2010

- realizacja projektów: 1 stycznia 2011 - 30 czerwca 2011


• Po drugie, wymyślić projekt (np. wydarzenie lub cykl zajęć), który chcieliby Państwo zrealizować i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Aby przejść do formularza, należy się zarejestrować i zalogować na tej stronie.

• Po trzecie, spełnić warunki. Jakie? Projekt nie może być kontynuacją już realizowanego przedsięwzięcia; budżet projektu nie może przekraczać kwoty 15 tys. zł; projekt powinien być przeprowadzony w ciągu 6 miesięcy i zacząć się nie wcześniej niż 1 stycznia 2011 r.

• Po czwarte, zgłosić się z wydrukowanym formularzem do najbliższego oddziału Alior Banku aby uzyskać rekomendację dyrektora oddziału.

• Po piąte, sprawdzić na portalu konkursowym czy projekt został zaakceptowany przez dyrektora oddziału Alior Banku.

• Ostatnia, najważniejsza rzecz, to zachęcenie mieszkańców swojego miasta do głosowania na zgłoszony projekt!"

Więcej informacji znajdą Państwo klikając na poniższy link:
              
"DOM Z WYŻSZĄ KULTURĄ"

Źródło: domykultury.newsweek.pl