Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Organizatorem Turnieju na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest Szkolny Związek Sportowy.

Turniej rozgrywany  na kompleksach „Moje Boisko-Orlik 2012” rozpoczyna się 10 września a zakończy 23 października br. wielkim finałem w Warszawie. Impreza skierowana jest do dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. W rozgrywkach mogą startować zarówno reprezentacje szkół, jak również tzw. „dzikie drużyny”. W przypadku zgłoszenia drużyn do rozgrywek gminnych, organizację rozgrywek przeprowadzą animatorzy zajęć sportowych na obiekcie w Ruszowie.

Wszyscy uczestnicy turniejów eliminacyjnych otrzymają pamiątkowe koszulki ufundowane przez partnera projektu – PZU.

 

Zwycięzcy rozgrywek eliminacyjnych wywalczą awans do kolejnej fazy turnieju – eliminacji wojewódzkich, w dniach 21 września- 1 października br.

Triumfatorzy tej fazy rywalizacji zostaną zakwalifikowani do finałów wojewódzkich, które odbędą się w dniach 04-17 października br. i wyłonią uczestników finału ogólnopolskiego. Najlepsze drużyny w finałach wojewódzkich oraz w finale krajowym, który odbędzie się w dniach 20-23 października br. otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: stroje piłkarskie, piłki, aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP3 i wiele innych. Dodatkowo przewidywane jest także dofinansowanie do kosztów przejazdu drużyn na finały wojewódzki i finał ogólnopolski w Warszawie.

 

Zapraszamy drużyny do wzięcia udziału w rozgrywkach oraz zgłaszania się do animatorów na boisku „Moje Boisko- Orlik 2012” w Ruszowie. Dodatkowe informacje oraz regulamin rozgrywek  zostanie podany do wiadomości po otrzymaniu  z Ministerstwa  Sportu i Turystyki.