SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI

18 sierpnia 2010 roku do Biblioteki Publicznej w Węglińcu zawitał pan Marcin Pałasz- autor książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie sfinansowane zostało przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu.

Marcin Pałasz mieszka i pracuje we Wrocławiu, z wykształcenia jest astronomem, a pisaniem książek zajął się przez przypadek, bowiem recenzentem pierwszej książki był jego młody kuzyn, który nie lubił czytać książek a został zachęcony przez pana Marcina do przeczytania książki napisanej tylko dla niego. Opowieść, która miała byś straszna okazała się śmieszną, została odebrana bardzo pozytywnie przez młodego czytelnika. Potem były inne przypadki, które sprawiły, że ukazała się drukiem pierwsza powieść. Pisarz debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z krainy potworów”.

Podczas spotkania autor opowiadał dzieciom o swoich fascynacjach twórczych, skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. Opowiadał o swoim domu rodzinnym, o  dziadkach, którzy mieli ogromny wpływ na to jakim jest człowiekiem. Udzielał dzieciom wielu cennych „rad życiowych”. Ten pełen humoru młody człowiek potrafił przez ponad godzinę wywoływać uśmiech wśród uczestników spotkania. Na zakończenie autor chętnie składał dedykacje i autografy na plakatach, niestety z powodu przerwy wakacyjnej w wydawnictwach nie można było zakupić książek jego autorstwa.

Izabela Uśpieńska-Domagała