Dzień Dziecka

Festyn z okazji ,,Dnia Dziecka"

 W niedzielne popołudnie 06.06 br. dzieci z Zielonki mogły przyjemnie spędzić czas na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Przybyły dzieci w różnym wieku, w tym również najmłodsi mieszkańcy Zielonki z rodzicami, którzy z radością uczestniczyli    w konkursach plastycznych, grach sportowych i zawodach sprawnościowych. Jedną  z konkurencji sportowych był bieg profilaktyczny ,,Uciekaj przed nałogiem” zorganizowany w ramach kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
 Kolejnymi atrakcjami było malowanie twarzy - buzie błyskawicznie zamieniały się w bajkowe postacie, oraz warsztaty plenerowe - zabawa z gliną. Praca z tym materiałem uczy skupienia, uspokaja, rozwija kreatywność i zdolności manualne. Uczestnicy warsztatów za pomocą różnych technik lepienia mogli tworzyć postacie swojej wyobraźni. Kolejną miłą niespodzianką byli CLOWNI z którymi dzieci świetnie się bawiły,
a Ich dobry humor i uśmiechnięte buzie zostały nagrodzone drobnymi upominkami   i słodyczami. Dodatkową frajdą było ognisko - z możliwością pieczenia kiełbasek, grill i łakocie które spełniały zachcianki małych łasuchów.

 Dzięki pomocy finansowej p. Dyrektor z MGOK w Węglińcu, oraz moim Przyjaciołom, którzy pomogli w zorganizowaniu FESTYNU - tegoroczny Dzień Dziecka rozjaśnił uśmiechem wiele dziecięcych twarzy.     
 

Dziękuję Wszystkim!!

Opiekun Świetlicy w Zielonce