Nagrodzone talenty

Powiatowe Stowarzyszenie Wspierania Uzdolnionej Młodzieży przyznało roczne stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów z terenu powiatu zgorzeleckiego. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: za osiągnięcia sportowe, naukowe i za odniesione sukcesy artystyczne.

W tym roku jednym z pięciu stypendystów w powiecie został uczeń naszej szkoły Michał Mielnik z klasy szóstej a. Otrzymał on stypendium naukowe.

03 grudnia 2009 r. w hali sportowej w obecności uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej wręczenia wyróżnienia dokonał prezes i inicjator powołania stowarzyszenia p. Andrzej Tyc w towarzystwie członka zarządu p. Szymona Karolaka. Wzruszenie i radość towarzyszyły Michałowi i jego rodzicom, obecnym na uroczystości.

W latach poprzednich to zaszczytne wyróżnienie otrzymało troje uczniów naszej szkoły: Michał Drankiewicz (2002 r.), Anna Płonka (2004 r.) i Mateusz Markiewicz (2005 r.). Były to również stypendia naukowe.

Wszyscy nasi stypendyści najwięcej osiągnięć mają w dziedzinie matematyki.

Prezes Powiatowego Stowarzyszenia Wspierania Uzdolnionej Młodzieży p. Andrzej Tyc jest również fundatorem pamiątkowych pucharów w kategorii drużynowej Powiatowego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego kl. 5 organizowanego przez naszą szkołę.

Za wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.

Ostatnie zdarzenie to zaszczyt i wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej im. M. Krasickiej w Węglińcu.

Michałowi i jego rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                 Irena Piechota – nauczyciel matematyki w SP Węgliniec