Kontrola drogowa w Zielonce

8 lipca br. w Zielonce miała miejsce kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Pieńsku – sierż. Arkadiusza Rajczyka i mł. asp. Roberta Dyjankiewicza.

Policjantom towarzyszyły dzieci ze świetlicy środowiskowej w Zielonce, które pod opieką Jolanty Gołębskiej wspierały funkcjonariuszy w wykonywaniu Ich obowiązków służbowych wręczając kierowcą ulotki promujące stronę internetową  www.bezszans.pl „Noc usypia czujność” oraz „Nie bądź słaby. Nie pozwól by Tobą i Twoim autem kierowały promile”.

            Kontrola w Zielonce jest kontynuacją współpracy jednostek propagujących trzeźwość w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Aktywne uczestnictwo małoletnich w akcjach policyjnych ma na celu uwrażliwienie kierowców w temacie odpowiedzialności za najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci obserwując pracę funkcjonariuszy uczą się, jak ważny jest „trzeźwy umysł” w wykonywaniu codziennych zajęć min. prowadzenia auta bądź innego pojazdu mechanicznego, oraz poznają zagrożenia wynikające z nadmiernego spożywania alkoholu i ich konsekwencje.

            Spotkanie z policjantami w Zielonce pozwoliło dzieciom poznać procedurę kontroli drogowej. Uzyskały również informację na temat bezpiecznego zachowania w trakcie wakacji, oraz miały okazję obejrzeć radiowóz policyjny i poznać jego wyposażenie.

 

            W trakcie kontroli policjanci dokonali pomiaru trzeźwości kierowców. W żadnym przypadku nie stwierdzono stanu po spożyciu alkoholu bądź nietrzeźwości u badanych. Kierowcy w formie podziękowania za właściwą – trzeźwą – postawę społeczną wraz z ulotkami profilaktycznymi otrzymali słodki upominek od dzieci.

 

                                                Gminny Koordynator ds. Rozwiązywania

                                                            Problemów Alkoholowych

                                                                   Agnieszka Kaleta