II MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ

16 maja 2010r. w Sali DK w Węglińcu odbył się II Międzygminny Przegląd Piosenki Polskiej.  W tym roku gościliśmy młodzież z ośrodków kultury z Węglińca, Wymiarek, Bogatyni oraz z Gimnazjum i SP w Gozdnicy. W prezentacjach konkursowych wystąpiło 17 podmiotów muzycznych.

 Jury w składzie: p. Małgorzata Piękna-Świderek – nauczyciel sztuki w SP w Węglińcu, p. Beata Smętek – nauczyciel sztuki w SP w Czerwonej Wodzie, wieloletni opiekun i wspaniały instruktor zespołów „PLUS” i „Węglinieckie Bajbusy” oraz p. Jerzy Jesse od lat prywatnie związany z muzyką, nauczyciel matematyki w Gimnazjum w Węglińcu oceniało zmagania młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-14 lat, 15-19 lat.

W kategorii wiekowej 7-9 lat na podium stanęli:

I m-ce              Sergiusz Grzywa   SP Gozdnica

II m -ce           zespół KASKADA  MGOK Węgliniec (Matylda Domagała, Klaudia Oreszczuk, Kasia Markiewicz, Zosia Ferens)

III m-ce           Karolina Gowin DK Bogatynia

Kategoria 10-14 lat:

I m-ce              Mateusz Kozioł  SP Gozdnica

II m-ce            Anna Korzeniowska  Gimnazjum Gozdnica

III m-ce           zespół SIGNUM MGOK Węgliniec

ex aequo          Kornelia Biernacik  DK Wymiarki

Kategoria 15-19 lat:

I m-ce              Agnieszka Fiedeń  DK Bogatynia

II m-ce            zespół ACTIVUS  DK Wymiarki

III m-ce           Alicja Barcella  DK Bogatynia

Wykonawcy uświadomili zebranym, że muzyka potrafi bawić i sprawiać wielką przyjemność. Poziom konkursu był bardzo zróżnicowany . Według jurorów, każdy z uczestników pokazał swój własny styl, nie było mowy o „bezsensownym naśladownictwie”.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Podziękowania należą się również  jurorom, bez których II PPP nie mógłby się odbyć, p. Jolancie Salas-Ludkiewicz - instruktorowi z DK w Starym Węglińcu za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz p. Damianowi Hajdzie za pomoc przy nagłośnieniu.

Liczymy na to, że młodzież z okolicznych miast i wsi będzie coraz liczniej i z większą ochotą uczestniczyć w podobnych przeglądach na terenie naszej gminy.  Mamy również nadzieję, że mieszkańcy Gminy Węgliniec będą częściej zaszczycać swoją obecnością imprezy organizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.

Do zobaczenia na kolejnym III Przeglądzie Piosenki Polskiej już za rok!!

Urszula Słabolepsza

instruktor MGOK w Węglińcu