Piknik Trzeźwości

22 maja 2010 r. w Ośrodku Agroturystycznym „Jagoda” w Czerwonej Wodzie odbył się Piknik Trzeźwości zorganizowany przez Stowarzyszenie „Klub Trzeźwych Przyjaciół” ze Zgorzelca. Celem spotkania było promowanie zdrowego, trzeźwego stylu życia poprzez dobrą zabawę w gronie przyjaciół.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu z rodzinami jak również członkowie Abstynenckiego Klubu „Alkanti” z Goerlitz. Delegatami Gminy Węgliniec był Burmistrz Andrzej Kutrowski oraz Agnieszka Kaleta.

Zaproszeni  goście przywitani zostali przez przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia - Kazimierę Majocha oraz  Andrzeja Nadolnego. Następnie odśpiewana została Modlitwa o pogodę ducha, której przesłanie niesie nadzieję na zmiany i wiarę w pomyślną przyszłość, pomimo przeciwności losu i własnych słabości:

 

„...Życie nas uczy, że nie ma tego złego

Które na dobre by wyszło?

Fakt prosty, że trzeba dobić dna swojego,

By jaśniej móc spojrzeć na przyszłość ...”

 

Klub Trzeźwych Przyjaciół prowadzi działalność przy parafii św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, ul. Księdza Kozaka 2. Jest miejscem spotkań trzeźwych alkoholików, współuzależnionych oraz osób z problemem narkotykowym. 

 

 

                                                                         Gminny Koordynator

                                                     ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

                                                                            Agnieszka Kaleta