Kiermasz Wielkanocny

Dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu po raz pierwszy zorganizował „Kiermasz Wielkanocny”, którego celem było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, jak również integracja mieszkańców gminy Węgliniec.

W parku przy ul. Wolności rozstawione zostały stoiska, na których można było nabyć kolorowe pisanki ozdobione woskiem wykonane przez p. Frelich i p. Marię Piękną. Pani Irena Słabolepsza oferowała serwetki wykonane szydełkiem z motywem wielkanocnym. Uczniowie ruszowskiego gimnazjum sprzedawali piękne stroiki z wiosenno-wielkanocnymi motywami. Bogatą ofertę ozdób wielkanocnych przedstawili reprezentanci gimnazjum z Węglińca, bowiem oprócz klasycznych palm, kartek, pisanek, sprzedawali też ciasto domowego wypieku, które cieszyło się niebywałym powodzeniem wśród kupujących. Ciasta można również było nabyć u pani Moniki- mieszkanki Lipnej, która swoimi wypiekami chciała zainteresować mieszkańców Węglińca.

            Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu miał do zaoferowania barany i zające z ciasta drożdżowego, oryginalne mini-palmy wykonane z makaronu i inne ozdoby wielkanocne z gipsu i masy solnej.

            Nas, jako organizatorów cieszy, że na wystawienie i sprzedaż swoich rękodzieł zdecydowały się osoby prywatne, a wśród nich Klaudia Rosińska (uczennica klasy II) wraz z ciocią, a także p. Łukomscy, którzy oferowali m.in. palmy wielkanocne, mini-witraże.

            Dla wszystkich odwiedzających kiermasz przygotowany został występ muzyczny w wykonaniu zespołów wokalnych działających przy MGOK w Węglińcu. Niestety pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, dlatego też nie można było przeprowadzić warsztatów plastycznych.

            Kiermasz taki był w Węglińcu nowością i może właśnie to sprawiło, że nie wzbudził on dużego zainteresowania wśród mieszkańców, pogoda również zrobiła nam psikusa, bo niestety nie zachęcała do spacerów.

            Ozdoby wielkanocne, które były prezentowane na kiermaszu, można jeszcze kupić w Bibliotece Publicznej w Węglińcu. Zapraszamy!

Izabela Uspieńska-Domagała