Uroczyste poświęcenie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego zakupionego dla OSP w Czerwonej Wodzie

W dniu 13 grudnia br. odbyło się uroczyste poświęcenie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego zakupionego dla OSP w Czerwonej Wodzie. Uroczystość odbyła się po zakończonej mszy świętej w kościele parafialnym w Czerwonej Wodzie.

Na placu przed remizą OSP Komendant Gminny OSP p. Janusz Droś oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Węglińcu p. Waldemar Błauciak powitali przybyłych na tę uroczystość gości. Komendant Gminny rozpoczął od przedstawienia krótkiej charakterystyki zakupionego auta, jego możliwości i wyposażenia. Następnie strażacy ochotnicy z Czerwonej Wody dokonali prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu nowego samochodu. Zaprezentowany został między innymi nowoczesny sprzęt do ratownictwa medycznego, co wraz z osobami przeszkolonymi z zakresu podstaw ratownictwa medycznego pozwoli w razie konieczności wykonać podstawowe czynności ratownicze do czasu przybycia karetki pogotowia. Kolejnym zaprezentowanym wyposażeniem auta był zestaw hydraulicznych urządzeń ratowniczych niezbędny np. podczas wypadków drogowych. Podczas uroczystości była okazja przyjrzeniu się bliżej pozostałemu sprzętowi i możliwościom działania, jakie otwiera zakupiony sprzęt.

            Uroczystego poświęcenia nowego samochodu strażackiego dokonał ksiądz Mieczysław Panońko - proboszcz Parafii p.w. WNMP w Czerwonej Wodzie, który jest jednocześnie kapelanem strażaków ochotników z Gminy Węgliniec i Gminy Pieńsk. 

            Podczas uroczystości odbyły się również okolicznościowe przemówienia Wicestarosty Zgorzeleckiego p. Kazimierza Szczecha, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu p. Bernarda Szawłowskiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Węglińcu p. Andrzeja Kutrowskiego. Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec dokonał również symbolicznego przekazania kluczyków od zakupionego samochodu strażackiego dla Prezesa OSP w Czerwonej Wodzie p. Jarosława Papli. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. 

            Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Kultury, gdzie uczestnikom spotkania przedstawiona została prezentacja na temat powstania i działalności jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie.