Sukces zespołu wokalnego "Pryma"
Sukces zespołu wokalnego "Pryma"
2009-10-26 07:11:20

Żary, Kożuchów, Zielona Góra, Nowa Sól, Szprotawa – to miasta, które w dniach 16-18 października 2009r gościły wykonawców II PREZENTACJI KULTURY POLAKÓW Z KRESÓW WSCHODNICH I BUKOWINY. Pośród wielu znanych i uznanych muzycznych zespołów z Polski i zagranicy znalazł się zespół wokalny „Pryma”, działający przy Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie. Występ „Prymy” w koncercie galowym to prawdziwy sukces! Nie z powodu otrzymanych nagród, ale poziomu artystycznego jaki zaprezentowały dziewczęta. Łatwo nie było –  profesjonalna realizacja muzyczna i organizacja w ogóle - stały na najwyższym poziomie, co dodatkowo podnosiło adrenalinę wykonawców. Tym bardziej cieszy udany występ naszego zespołu. Miłym zaskoczeniem był fakt dostrzeżenia przez organizatorów piosenki „Wielkie bałakanie”.
W tym momencie nie obyło się bez przypomnienia Węglińca jako kolebki Ogólnopolskiego Festiwalu „Wielkie Bałakanie”.

            Zespół „Pryma” wystąpił w następującym składzie: Karolina Sochacka, Klaudia Wzgarda, Patrycja Nakonieczna, Alicja Lewkowska, Alicja Bochenek, Karolina Pitura, Paulina Grela, Karolina Najdek.

            Dziękuję dziewczętom za ciężką pracę na próbach, za chęć ciągłego rozwoju – innego niż coraz bardziej powszechny  infantylizm muzyczny.

Krzysztof Zieliński