Odezwa
ODEZWA
2009-11-13

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie zwraca się do wszystkich mieszkańców Gminy Węgliniec z prośbą o pomoc w przygotowaniu pomocy dla uczniów i ich rodzin ze Szkoły Ogólnooświatowej w Jezierzanach na Ukrainie.

Szkoła ta, z którą współpracujemy od kilku lat, znajduje się w regionie najbardziej dotkniętym epidemią grypy A/H1N1 na Ukrainie (obwód Tarnopolski) i z tego co nam wiadomo, odnotowano tam już sporo przypadków śmiertelnych. Obecnie uczniowie tejże szkoły nie uczęszczają do szkoły (kwarantanna ma trwać przez 3 tygodnie). Uczniowie i ich rodziny reprezentują bardzo niski status społeczny i brakuje im nie tylko niezbędnych lekarstw, ale także żywności. Planujemy w jak najszybszym czasie wysłać do nich transport z lekarstwami, żywnością oraz jakąś pulą pieniędzy, aby mogli pokryć niezbędne wydatki. Przydzieleniem wysłanej przez nas pomocy zajmować się będą wyznaczeni nauczyciele ze Szkoły w Jezierzanach na Ukrainie.

     Zwracamy się do Państwa o pomoc: mogą to być dary pieniężne i rzeczowe (np. żywność o przedłużonym terminie ważności, typu: mąka, cukier, ryż, makaron, olej, konserwy, słodycze oraz artykuły szkolne i ubrania (tylko nowe). Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc, to dary można dostarczyć do budynku Gimnazjum w Ruszowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1700 lub zadzwonić na numer: 757714143 lub 660757973.                              
                                 
Irena Droś-  dyrektor Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie